CCF Moldova angajează psiholog

CCF Moldova – Copil, Comunitate, Familie angajează psiholog. Postul solicită implicarea directă în reintegrarea copiilor din instituții în familie, coordonarea plasamentelor în asistență parentală profesionistă, coordonarea eforturilor comune de prevenire a cazurilor cu risc sporit de abandon sau separare a copilului, conlucrarea cu APL și alte structuri abilitate.

Cerinţe pentru candidat:

  • Studii superioare și masterat cu specializarea în psihologie;
  • Experienţa de minim 2 ani în domeniul protecției copilului constituie un avantaj;
  • Cunoaşterea limbii engleze la un nivel mediu-avansat;
  • Abilități de comunicare scrisă și orală;
  • Abilități de facilitare a seminarelor;
  • Permis de conducere, categoria B;
  • Cunoaşterea aprofundată a Microsoft Office (Word, Excel, Power Point), Internet;
  • Abilități de organizare şi planificare;
  • Personalitate dinamică, comunicativă, organizată, analitică și proactivă;
  • Loialitate şi confidenţialitate.

Responsabilităţi generale:

  • Evaluarea și monitorizarea situaţiei sociale a familiilor în teren;
  • Consilierea psihologică a familiilor și copiilor;
  • Evaluarea psihologică a copiilor;
  • Elaborarea planurilor individuale de asistență și intervenție;
  • Elaborarea documentației pe caz;
  • Conlucrarea cu toate structurile statale şi nestatale implicate în reformă sistemului rezidențial;
  • Elaborarea rapoartelor conform standardelor, etc.

Candidaţii interesaţi pot trimite până la data de 8.06.2015 un CV (cu minim 2 referințe), însoţit de o scrisoarea de intenție la nr. de fax (022) 23 25 28 sau la următoarea adresă de e-mail tati_moca@yahoo.com.

Doar candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la interviu.

Organizația CCF Moldova îşi rezervă dreptul de a testa competenţele declarate de către candidaţi.