Angajăm Asistent în Comunicare și Relații cu Publicul

CCF/HHC Moldova  angajează asistent în comunicare și relații cu publicul(cu normă 60-75%). Acesta va sprijini echipa de comunicare pentru desfășurarea activități, evenimente și materiale de promovare a vizibilității organizației, programelor și proiectelor în desfășurare.

Asistent în Comunicare și relații cu publicul

Descrierea postului:

Perioadă: iulie – decembrie 2017

Responsabilități principale:

  • Suport în elaborarea materialelor de vizibilitate și comunicare
  • Suport în implementarea planului de comunicare și Pledoarie a organizației
  • Suport în conceptualizare, scriere, editare și design a materialelor de comunicare și vizibilitate (rapoarte, comunicate de presa, articole, broșuri, buletine informative etc.);
  • Suport în cultivarea și menținerea relațiilor de colaborare cu instituții media
  • Suport în organizarea de evenimente speciale – conferințe de presa, întâlniri, prezentări, conferințe, dezbateri, ateliere, evenimente de fundraising etc.

Cerințe:

  • Studii universitare, preferabil  Comunicare, Jurnalism, Relații Publice. Studenții in ultimul an sau în programul de masterat sunt încurajați să aplice;
  • Experiență de minim un an la practică în redacțiile instutuțiilor media sau în departamentele de comunicare și relații cu publicul din organizații non-guvernamentale sau de stat vor constitui un avantaj;
  • Cunoașterea limbii Engleze (va fi testata la interviu);
  • Abilitați de comunicare verbală și scrisă în Română, Rusă și Engleză;
  • Operare PC: Microsoft Office, PowerPoint, Access si Outlook;
  • Persoana riguroasă, creativă, dinamică;
  • Cunoștințele de Adobe Photoshop, Publisher constituie un avantaj.

Oferta:

  • pachet salarial individualizat;
  • condiții de lucru într-un mediu plăcut, într-o echipă  profesionistă, ce apreciază provocările și soluțiile inteligente;
  • posibilitatea unei cariere într-un mediu organizațional creativ și profesionist.

Important!
CCF Moldova este o organizație non-guvernamentală care oferă un mediu echitabil și non-discriminator de angajare. CCF Moldova are o politică fermă de protecție a copiilor și toți angajații sunt obligați să semneze și să respecte această prevedere.

Aplicanții sunt rugați sa trimită un CV cu indicarea contactelor a 2 persoane de referință si o scrisoare de motivare la lina.botnaru@ccfmoldova.org până in data de 19.06.2017.

Doar persoanele selectate vor fi invitate la o convorbire.

Mar, 09/15/2020 - 14:28
Donează ACUM!
Devino patron CCF Moldova www.patreon.com/ccfmoldova
Alte articole
#niciodatasingur
Aliona Plămădeală: Fiecare zi de naștere trebuie sărbătorită cu sens
Suma colectată
401 lei
101%
Suma necesară:
400 lei
Tatiana Miron: În loc să primesc cadouri tradiționale, vă invit să vă alăturați într-o acțiune specială
450 lei
100%
450 lei
Oxana Barbăneagră: Vreau să împărtășesc bucuria mea cu cei care au nevoie de ajutor
1.650 lei
100%
1.650 lei