Echipa

CCF Moldova este o echipă de profesioniști coordonată de Președinta, Liliana Rotaru, Doctor în Filologie. Echipa este compusă din experți în psihologie, psiho-pedagogie, asistență socială, drept, finanțe, cu o vastă experiență în dezinstituționalizare, incluziune socială și școlară. Lucrăm cu copii de diferite vârste, 0-3 ani, preșcolari, școlari și adolescenți.

Dr. Liliana Rotaru – Președinta CCF Moldova, liliana.rotaru@ccfmoldova.org

Sergiu Busuioc – Director de Resurse, sergiu.busuioc@ccfmoldova.org

Dr. Ala Nosatîi – Manager Program, dezinstituționalizarea copiilor 0-7 ani, Bălți, ala.nosatii@ccfmoldova.org

Dr. Lorina Ghițu –Manager Program, dezinstituționalizarea copiilor 7-18 ani, lorina.ghitu@ccfmoldova.org

Livia Marginean – Manager Program, dezinstituționalizarea copiilor 0-7 ani, Chișinău, livia.marginean@ccfmoldova.org

Dezinstituționalizarea bebelușilor și preșcolarilor:

Marina Pintilei – Asistent Social, marina.pintilei@ccfmoldova.org

Renata Tiron – Psiholog, renata.tiron@ccfmoldova.org

Natalia Făureanu – Asistent Social, natalia.faureanu@ccfmoldova.org

Tatiana Versteac – Psiholog, tatiana.versteac@ccfmoldova.org

Olga Caraman – Psiholog, olga.caraman@ccfmoldova.org

Victor Strogoteanu – Psiholog, victor.strogoteanu@ccfmoldova.org

Liliana Creangă – Asistent Social, liliana.creanga@ccfmoldova.org

Tatiana Beschieru – Psiholog, tatiana.beschieru@ccfmoldova.org

Dezinstituționalizarea școlarilor și educația incluzivă:

Viorica Cojocaru – Specialist în educație incluzivă, viorica.cojocaru@ccfmoldova.org

Sorin Popescu – Psiholog, sorin.popescu@ccfmoldova.org

Liliana Trifan – Psiholog, lilia.trifan@ccfmoldova.org

Elya Cernolevschi – Psiholog, elya.cernolevschi@ccfmoldova.org

Echipa mobilă:

Vasile Crigan – EchipaDezinstituționalizarea școlarilor și educație incluzivă”

Neli Ungureanu – Echipa „Dezinstituționalizarea școlarilor și educație incluzivă”

Comunicare și fundraising:

Tatiana Codreanu – Coordonator Fundraising, tatiana.codreanu@ccfmoldova.org

Marta Doibani – Asistent de Programe și Fundraising, marta.doibani@ccfmoldova.org

Elena Ivanesi – Asistent pe Comunicare, elena.ivanesi@ccfmoldova.org

Resurse și logistică:

Silvia Gorobeț – Contabil-șef, silvia.gorobet@ccfmoldova.org

Alexandru Tozlovan – Contabil, alexandru.tozlovan@ccfmoldova.org

Octavian Vîrlan – Avocat, octavian.virlan@ccfmoldova.org

Igor Panaguţa – Ofițer Logistică

Gheorghe Ţuşcă – Ofițer Logistică

Tamara Cîrlig – Personal Tehnic