Angajăm Fundraiser

CCF/HHC Moldova anunță concurs de angajare în echipa de Fundraising & Comunicare, pentru postul de Fundraiser.

Postul de Fundraiser, din cadrul Departamentului Fundraising și Comunicare, cuprinde responsabilități din sfera activităților de strângere de fonduri de la donatori individuali și companii private. Per ansamblu, Fundraiserul va lucra, alături de restul echipei, pentru implementarea strategiei de strângere de fonduri a organizației CCF/HHC Moldova.

CV-ul, însoțit de o scrisoare de motivare și 2 referințe, vor fi trimise la adresa contact@ccfmoldova.org  până în data de 31 ianuarie 2020. Persoanele selectate în urma concursului de CV-uri, vor fi informate cu privire la data desfășurării interviului.

Responsabilități:

  • Conceptualizarea și implementarea activităților de strângere de fonduri pe toate dimensiunile propuse de organizație: donatori-companii private, donatori individuali, campanii și evenimente speciale;
  • Coordonarea și implementarea, alături de coordonatorul echipei de Comunicare și Fundraising, a evenimentelor de strângere de fonduri, de conștientizare sau de cultivare a rețelei de donatori;
  • Dezvoltarea și menținerea unui portofoliu propriu de donatori și prospecți pentru asigurarea surselor de finanțare la nivel național;
  • Monitorizarea și creșterea portofoliului de donatori, prin realizarea planului  de fundraising;
  • Realizarea de aplicații și propuneri de finanțare

Experiență necesară:

  • minim 3 ani de experiență în crearea, coordonarea și implementarea evenimentelor sociale
  • experiență în dezvoltarea parteneriatelor sociale
  • experiența de negociere într-un  mediu de marketing/vânzări.

Competențe și aptitudini necesare:

  • Leadership, inițiativă, prezență executivă;
  • Comunicare verbală și scrisă, abilități de prezentare;
  • Spirit de echipă, abilități interpersonale;
  • Capacitatea de a fi flexibil, cu sarcini de muncă variabile, care includ termene-limită strânse;
  • Vorbirea limbii engleze.

Constituie un avantaj:

  • Abilități avansate de editare documente & prezentări;

Condiții generale de muncă:

  • Salarizare: competitivă, în funcție de experiența și competențele candidatului;
  • Dotări: telefon de serviciu, laptop;
  • Zile de concediu: 28/an, plus zile de recuperare în cazul zilerelor de odihnă în care s-a muncit
  • Perioada de probă: 3 luni;
  • Deplasări: deplasări periodice pentru vizite, realizare de parteneriate, negocieri.

CCF Moldova (copil, comunitate, familie) și-a început activitatea în Moldova în 2004, iar alături de fundația britanică HHC, pe care o reprezintă în țara noastră, activează cu scopul de a închide orfelinatele și de a le înlocui cu un sistem bazat pe conceptul familial.